‹ Geri

ANKARA 0312 473 28 29 / İSTANBUL 0216 576 54 01

Hızlı Menü

ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmeti Nedir? Danışmanlık Firması Nedir ? 

ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmetinin Tanımı şu şekidedir 
" Bir Firma, Kurum veya bir Organizasyonun ISO 9001 2015 Belgesi almak istediğinde, ISO 9001 2015 Belgesi almak isteyen firmaya kuruma ISO 9001 2015 Belgesinin alınmasında,
 • Kalite Yönetim Sisteminin kurulumunu sağlayan eğitimler veren,
 • Dokümantasyon sisteminin hazırlanmasını sağlayan,
 • Kalite Yönetim Sistemi uygulamalarını yaptıran,  
 • Firmaya En Uygun Belgelendirme kurumlarının seçimi yaptıran,
 • Firmanın onay verdiği ve Uygun Belgelendirme Kuruluşu irtibata geçip denetim yaptırılmasını sağlayan 
 • Denetimlerde yaşanılacak problemlerin ve uygunsuzlukların giderilmesini sağlayan 
 • ISO 9001 2015 Belgesinin firmaya temini sağlayan 
Sonuç olarak ISO 9001 2015 Belgesinin alınmasında bütün süreci baştan son yürüten yöneten firmalara ISO 9001 2015 Danışmanlık Firması Firmaları denir.  
ISO 9001 2015 Danışmalık Firmasının verdiği bütün bu hizmetlerede ISO 9001 2015 Danışmanlık Hizmeti denir. 

ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmetlerimiz Nedir? Hangi Hizmetleri Veriyoruz ? 

ICTSERT Danışmanlık Firması olarak yukarıdaki tanımlanan hizmetleri ISO 9001 2015 Belgesi Sertifikasını almak isteyen şirketlere aşağıdaki şekillerde vermekteyiz. 

1. ISO 9001 2015 Belgesinin olmayan firmalara Sıfırdan ISO 9001 2015 Belgesi Alınması için Danışmanlık Hizmeti 
2. ISO 9001 2015 Belgesi olupta Kalite Yönetim Sisteminin işleyişinden memnun olmayan firmalara Belirli bir sürede  İyileştirme Danışmanlık Hizmetleri
3. ISO 9001 Belgesinin eski versiyonları olup ISO 9001 2015 Revizyonuna Geçiş Danışmanlık Hizmetleri
4. ISO 9001 2015 Belgesinin Gözetim Denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesine yönelik Danışmanlık Hizmeti 
5. ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sisteminin Sürekli iyileştirlmesini sağlamak amacı ile Sürekli Danışmanlık Hizmeti 

ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmetlerimizi Nasıl Veriyoruz ? 

ISO 9001 2015 Belgesi ile ilgili yukarıdaki hizmetlerimizden herhangi bir Eğitim danışmanlık hizmeti almak isteyen firmalara;  Uzman Satış personellerimiz telefonla ve mail sistemi üzerinden iletişime geçerek ICTSERT den almak istediği hizmet ve bu hizmetteki beklentisi nedir bununla ilgi bilgi alınır ve firmalara  ilgili istedikleri iso 9001 2015 belgesi ile ilgili teklifi gönderirler.

Genellikle satış görüşmeleri ve bilgilendirmeler telefon ve mail  ile gerçekleştirilmekte  olup Eğer müşterimiz yüz yüze toplantı ve görüşme talep ediyor ise  ANKARA ve İSTANBUL daki ISO 9001 Danışmanlığı görüşme taleplerine olumlu cevap veriyoruz ve karşılıklı mutabakat ile belirlenen tarihlerde bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Yüz yüze görüşme imkanı ve zamanı bulamadığımız müşterilerimize ise eğer uygun görürler ise video konferans metodu ile bilgilendirme toplantıları yapıyoruz.

Ayrıca ANKARA İSTANBUL dışındaki firmalardan gelecek bilgilendirme toplantı talepleri için Uzmanlarımızın yol ve konaklama harcırahları firmalara ait olmak üzere bilgilendirme toplantıları gerçekleştirebiliyoruz.

Bizim ile iletişime geçen Müşterilere aşağıdaki süreçler işletiliyor.

 1. Firma bilgilerinin ve iletişim bilgilerinin kayıt altına alınması (firma adı, adresi telefon e-mail üretim hizmet yerleri ve sayısı yapılan üretimler veya hizmetler neler çalışan sayısı gibi bilgiler)
 2. İhtiyaçlarının beklentilerinin kayıt altına alınması (sıfırdan ISO 9001 2015 Belgesi mi alacak yoksa mevcut ISO 9001 2015 belgesi ile ilgili sistemini iyileştirme revizyon vs gibi işlemler mi yapacak bu bilgiler alınır) Yani ISO 9001 2015 Belgesini ne için isteniyor bu sorunun cevabı aranır.
 3. İstedikleri hizmette Özel bir durum var mı süre kısıtlaması veya olmasını istedikleri bölümler üretimler veya eklenmesi gereken üretimler hizmet gibi
 4. ICTSERT Danışmanları tarafından Telefon da kısa bir bilgilendirme yapılır
 5. Fiyat teklifi hazırlanır Fiyat Teklifinde verilecek hizmetler nelerdir ne kadar sürer kaç adam/günlük danışmanlık ve eğitim hizmeti verilecek bunlar belirtilir ve iso 9001 2015 belgesi ile ilgili genel taslak bir iş programı sunulur.
 6. Fiyat teklifi kabul edilirse sözleşme aşamasına geçilir. Sözleşme imzalanmasını müteakip firmanızda ISO 9001 2015 Belgesinin alınmasını sağlayacak bir veya firmanın duruman göre birden çok Danışman (Uluslararası ISO 9001 Başdenetçi ünvanına sahip) mevcut durum analizi yapılması için ICTSERT Proje Koordinatörü tarafından atanır. 
 7. Projede görevli Danışman ve Eğitmenler firmanız ile iritibata geçerek Mevcut Durum analizi yapar ve Hizmetin kapsamına uygun karşılıklı mutabakat ile bir ISO 9000 2015 İş Programı Hazırlanır ve firmanıza onaylatılır.
 8. İş Programına göre öncelikle firmanızda ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri verilir. (Verilen Eğitimler ve verilme şekilleri ISO 9001 2015 Eğitim Hizmetlerimiz kısmından detaylı inclemesini yapabilirsiniz.)
 9. Eğitimlerden sonra ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sisteminin Dokümantasyon hazırlama aşamasına geçilir. Çalışmalarda Kalite Yönetim Ekibine görev dağılımı yapılarak hangi dokümanı hangi prosedürü hazırlaması gerektiği uygulamalı olarak öğretilmekte ve örnek verilerek ilgili çalışmaların yapılması sağlanmaktadır. Kalite Yönetim Ekibinin dışında kurumda görevli Danışman ve Eğitmenimizin de dokümantasyon hazırlama çalışmaları içerisinde yer almaktadır. Danışman ve Eğitmen Doküman hazırlama hazırlattırma uygulamaların yaptırılması Revizyonaların yapılması konusunda Koordinatör şeklinde hizmet vermektedir.  
 10. Oluşturulan iso 9001 2015 Kalite  Yönetim Sistemi Dokümantasyonuna göre kayıtlar uygulamalar ICTSERT danışmanları tarafından firma personellerine yaptırılır.
 11. Bütün kayıtlar oluştuktan sonra Belgelendirme Kurumları ile iletişime geçilir ve denetim günü alınır.
 12. Denetimler de belgelendirme kurumundan bir sıkıntı çıkmaz ise ICTSERT Danışmanları firma personeline destek vermektedirler.
 13. Danışman ve Eğitmenlerimiz Danışmanlık Eğitim Hizmetleri kapsamında verdiği bütün hizmet günleri içerisinde verilen hizmetleri Danışman İş Takip Formu ile kayıt altına alarak Hizmet verdiğimiz kurumun üst yöneticilerine sürekli olarak rapor halinde iletmektedir.  

ISO 9001 2015 Danışmanlık Hizmetimizdeki Farkımız ve Hizmet Kalitemiz Nedir Nasıldır ?

 1. ICTSERT ISO 9001 2015 Danışmanlık Hizmetlerinde müşterilerine İnternet tabanlı Müşteri Doküman Paylaşım Platformunu kullandırtmaktadır. Bu şekilde  bazı hizmetler daha interaktif ve zaman kaybı olmadan ve tek bir merkezden yönetilmektedir. ICTSERT Müşteri Doküman Paylaşım Platformu ile neler yapılmaktadır;
  • Müşteri personellerine kullanıcı adı ve şifre verilerek firmaları ile ilgili bütün doküman ve kayıtlara ulaşma şansı olmakta ve yeni hazırlanan bir dokümanı yükleyebilmekte ve incelenmesini isteyebilmektedir
  • Danışman ile online anlık iletişim kurabilmektedir.
  • Danışman ile ilgili her türlü şikayet öner istek ve beklentisini ICTSERT üst yöneticilerine bildirebilmektedir.
 1. Müşterilerimize teklif verirken doğru bilgilendirme işlemi yapılmakta ve bütün danışmanlık hizmetlerimizde İş Planı ve İş Programı ile çalışılmaktadır.  
 2. Müşterilerimizi tek bir Belgelendirme kurumuna yönlendirmek yerine Müşteri Menfaatini göz önünde bulundurarak doğru belgelendirme kurumuna yönlendirmeyi aşağıdaki belirtilen sebepler nedeni ile  tercih ediyoruz.    
  • Bazı müşteriler yurt dışına iş yapmakta ve müşterileri onlardan dünyaca tanınmış bir belgelendirme kurumundan belge istemekte bu durumda ICTSERT olarak müşterilerimize dünyaca ünlü prestijli ve tanınmış belgelendirme kurumlarına yönlendiriyoruz ve bu kurumlardan belge almalarını sağlıyoruz.
  • Bazı kuruluşlar ihalelerde bu belgeleri kullanmakta bu durumda ise akreditasyon kuralarına göre hareket eden TÜRKAK akrediteli kurumlara müşterimizi yönlendiriyoruz.  Bu şekilde hem ihalelerde sundukları belge nedeni ile sıkıntı yaşamıyorlar hem de KOSGEB TÜRKAK akrediteli alınan belgelerin ilk yıl belgelendirme ücretlerinin % 50 sini karşıladığı için maliyet olarak ta avantajlı bir konuma geçiyorlar.
 3. ISO 9001 2015 Eğitimlerinin verilmesine önem veriyoruz ve Müşterilerimizin çalışan personellerine ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili uzmanlık eğitimlerini mutlaka veriyoruz ve sertifikalandırıyoruz.  Eğitim alamayan personellere ise online eğitim imkanlarımızı sunarak onlarında eğitim almalarını sağlıyoruz.
 4. Uzman danışmanlarımızın ve geniş kadromuz ile Türkiye’nin her yerine hatta Kafkaslardan Ortadoğu’ya varana kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz.
 5.  Geniş Hizmet yelpazemiz ile Müşterilerimizin başka isteklerine de cevap verebiliyoruz.