‹ Geri

ANKARA 0312 473 28 29 / İSTANBUL 0216 576 54 01

Hızlı Menü

AVRUPA ‘DA ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ UYGULAMALI EĞİTİMİ

 Tamamı Avrupa Birliği fonlarıyla desteklenen, 2011-1-TR1-LEO02-26804 sözleşme no’lu               “BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ SİSTEMİ” Konulu Hazırladığımız Projemiz, 1 Nisan 2012 – 5 Mayıs 2012 tarihleri arasında 12 katılımcımız Belçika ‘nın Brüksel kentinde, 12 katılımcımız da Almanya’ nın Berlin Kentinde olmak üzere iki akış şeklinde başarılı bir şekilde uygulanmıştır.

Katılımcılarımız, Kurum ve kuruluşların bilişim teknolojileri departmanlarında çalışan, uluslararası belgelendirme kuruluşlarının ISO 27001 standardı konusundaki denetçileri, danışmanlık kuruluşlarının ISO 27001 konusunda danışmanlık yapan personel, iletişim fakültesi mezunları, bilişim teknolojileri konusunda öğrendiklerini uygulamaya aktarabilecek, bu alanda uzmanlaşmak isteyen mühendisler veya teknik elemanlardan oluşmuştur.

Yurtiçi Ortaklarımız; TRT,Gazi Üniversitesi, Sürat Teknoloji, TUV Austrıa Holding Ag/Tuv Austrıa Türk Belgelendirme, Eğitim Ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti.Yurtdışı Ortaklarımız; Denodia Sprl (Almanya), Softworx Technologies GmbH ( Belçika)

Katılımcılar, Bilgi Güvenliği ile ilgili sistemin uygulandığı ve bu sistemin kullanıldığı eğitim merkezlerinde incelemelerde bulundular. Ülkemizde doğrudan bilgi güvenliğini konu alan bir mevzuat altyapısı henüz bulunmamaktadır. Katılımcılar, Avrupa ‘da Bilgi güvenliğinin nasıl elde edildiği ve nasıl bir işlemin gerçekleştirdiği ile ilgili bilgiler aldılar. Ayrıca Bilgi teknolojilerinin AB ülkeleri ve bizim gibi aday olan ülkelerdeki karşılaştırmaları birebir yerinde gördüler ve katılımcıların bu konuda bilinçlendirilmesi sağlandı.

             Katılımcılara Yanlış kullanımdan kaynaklı gizli bilgilerin dağılmasını önlenmesin nasıl yapıldığı, Avrupa ‘da uygulanan bilişim teknolojileri hakkındaki kanun ve mevzuatların öğrenilmesi, ISO 27001 BGYS modelini bizzat yerinde uygulayarak öğrenmeleri seminerler vasıtasıyla aktarılması sağlanmamıştır.

Katılımcılarımızda birebir kendi dalları ile ilgili seminerler vermişlerdir.

KÜLTÜREL GEZİ ve KÜLTÜREL FAALİYETLER:

Gerçekleştirilen Programda katılımcılarımız eğitim programı dışında kültürel faaliyetlere de katıldılar.

Katılımcılarımız boş vakitlerinde ve tatil günlerinde kültürel geziler düzenlemişler ve bulundukları şehre komşu diğer şehirleri, özellikle de diğer Avrupa ülkeleri özellikle Fransa, Almanya, Luxemburg, İtalya ve ispanya Venedik,  Çek Cum Başkenti Prag, Avusturya ‘nın başkenti Viyana ‘ya bu kapsamda ziyaret etmişler ve oradaki insanların yaşayış ve kültürleri hakkında bilgiler edinmişlerdir.

SONUÇ:

Proje kapsamında düzenlenen seminerler ve teknik geziler ile katılımcılar hem proje konusu ile ilgili teorik ve pratik bilgiler öğrendiler hem de yabancı bir ülkenin çalışma ortamlarını, buralarda uygulanan Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi ‘nin özellikleri ve uygulama prensipleri hakkında bilgi edinme şansı elde etmişlerdir.

Avrupa’nın Bilgi güvenliği sistemlerini nasıl kullandığı ve hangi kurumda nasıl bir etki ve teknolojik alt yapı ile kullandıklarını yerinde görmek katılımcılar açısından çok eğitici, mesleki olarak yeni bakış açıkları kazanmalarına sebep oldu.     

Katılımcılar, proje sonrası hazırladıkları raporlarındaki değerlendirmelerinde verilen eğitimlerin mesleklerindeki eksiklikleri görmeleri ve kendilerinin de yeni fikirler geliştirme konusunda olumlu etki olacağından söz etmişlerdir. Ayrıca Leonardo Da Vinci projelerinin genel işleyişi hakkında tecrübe sahibi olmuşlardır. Proje sahibi olarak katılımcıların diğer kurum ve grupların olması sebebiyle kurumlar arası ve kişilerarası bilgi değişimi sağlanabilmiştir. Leonardo Da Vinci programı sayesine katılımcılarımızın Batı ülkeleri hakkındaki bazı ön yargıları ve yanılgıları kırılmış oldu. 

 

İlgili Eğitimler

ISO 27001: 2013 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİM KURS PROGRAMI

Ankara 25 Kasım 2021 Perşembe 26 Kasım 2021 Cuma
Başvur
İstanbul 29 Kasım 2021 Pazartesi 30 Kasım 2021 Salı
Başvur
Ankara 23 Aralık 2021 Perşembe 24 Aralık 2021 Cuma
Başvur
İstanbul 30 Aralık 2021 Perşembe 31 Aralık 2021 Cuma
Başvur

Online Eğitimler